Fuar Hakkında | Samsun Gıda Fuarı

KARADENİZ’ İN  PROFESYONEL BULUŞMASI  SEKTÖRÜ 2.KEZ BİR ARAYA GETİRİYOR.
 
Samsun 2.Gıda Fuarı / 2017
 

 

     Kuruluşumuz Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından, T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, T.C. Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası,  Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Türkiye Gıda Sanayi İşverenleri Sendikası ( TÜGİS ), Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED),  Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED), Karadeniz Turistik İşletmecileri Derneği ( KATİD), Karadeniz Aşçılar ve Turizm Birliği  ( KATBİR ), Teknopark, Samsun 19 Mayıs Üniversitesi, Karadeniz PERDER ( Perakendeciler Federasyonu ) ve KOSGEB’ in destekleri ve işbirlikleri ile hazırlanan “SAMSUN GIDA 2017’’ 2.Gıda, İçecek Ürünleri, Gıda İşleme Teknolojileri Paketleme ve Lojistiği Fuarı, 23-26 Kasım 2017 tarihlerinde TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’ nde gerçekleştirilecektir.

    Geçtiğimiz yıl Tüyap tarafından Samsun’ da ilk kez organize edilen, 27,532 kişi tarafından ziyaret edilerek büyük başarıya ulaşan ilk gıda ihtisas fuarının, 2017 yılında Tüyap’ ın bölge genelinde düzenlediği ikinci profesyonel Gıda Fuarı olacaktır.
İlk kez geçen yıl düzenelene samsun Gıda Fuarı' nda olduğu gibi, Karadeniz PERDER ( Perakendeciler Federasyonu )’in organize edeceği süpermarket zincirlerinin yöneticilerinden ve işletme sahiplerinden oluşan alım heyeti fuarımızı ziyaret edecektir. Yine TAFED ( Türkiye Aşçılar Federasyonu ) ve Karadeniz Aşçılar ve Turizmciler Birliği ( KATBİR ) koordinasyonunda birçok bölgeden, HORECA kanalında faaliyet gösteren önemli otel, kafe ve restoranların aşçıları hem fuarımızda stant açan firmalarla buluşacaklar hem de özel sunum alanında, hergün başka bir yöre olmak üzere Samsun ve Karadeniz Bölgesi’nin yöresel lezzetlerinin sunumunu ve özel etkinlikler gerçekleştirilecektir.


Başta ‘’Samsun, Ankara, Kayseri, Trabzon, Çorum, Sinop, Amasya, Ordu, Rize, Giresun,  Tokat, Zonguldak, Bartın, Kastamonu olmak üzere tüm illerden fuarımızı TAFED ve KATBİR üyesi aşçılar, Karadeniz PERDER üyesi süpermarket zincirlerinin yöneticileri ve satın alma yöneticileri, yiyecek ve içecek toptancıları, gıda ve içecek perakendecileri, oteller ve turizm tesisleri işletmecileri, kafe, restoran ve bar işletmecileri, fastfood zincirleri yöneticileri, bakkaliye grubu, kantin ve büfe işletmeleri ulusal marketler, yerel marketler, catering firmaları, sağlık kuruluşları, eğitim kurumları, gıda mühendisleri, kalite-kontrol ve yiyecek-içecek departmanlarının karar vericileri ziyaret edeceklerdir.

Samsun Gıda Fuarı, Ülkemizin Sayılı Gıda İhtisas Fuarlarından Birisi Olarak, Markalaşma Yolunda Emin Adımlarla Büyüyor.
     
     Samsun Gıda Fuarı her yıl büyüyerek şehrin ve bölgenin ekonomisine fayda sağlamaya devam edecektir. Bu yıl da Gürcistan, İran, Azerbaycan, Ürdün, Tunus, Irak, Mısır ve Fas’ tan, Tüyap’ ın yurt dışı ofislerinin aracılığıyla organize edilen, 140 iş adamından oluşan alım heyeti ile fuarda gerçekleşecek iş bağlantılarının, stant açan firmalarımızın ihracatına önemli katkılar sağlaması hedeflenmektedir.
 
      Fuar süresince, TÜGİS ( Türkiye Gıda İşverenleri Sendikası ), TAFED (Türkiye Aşçılar Federasyonu) ve KATBİR (Karadeniz Aşçılar ve Turizm Birliği), TÜROFED (Türkiye Otelciler Federasyonu) ve KATİD (Karadeniz Turistik İşletmecileri Derneği), Karadeniz PERDER ve Doğu Anadolu PERDER  (Perakendeciler Federasyonu), 19 Mayıs Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanlığı ve TEKNOPARK ile sektöre dair önemli konu başlıklarında gıda sektörü profesyonellerinin buluşacağı panel, konferans ve sektörel toplantıların gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.
 
 
 
 
TÜYAP TÜM FUARCILIK YAPIM A.Ş.
 
 
Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi